Korzystanie z komunikacji miejskiej

0
122

Mieszkając w mieście mamy dużo większy zakres możliwości z których możemy skorzystać. Widać to szczególnie wtedy, kiedy postanowimy wybrać się do na wioskę i od razu brakuje nam wielu spraw. Oczywiście zarówno mieszkanie na wsi jak i w mieście ma swoje plusy i minusy, dlatego nigdzie nie będzie nam idealnie. Jednym z dużych plusów mieszkania w mieście jest komunikacja miejska, za pomocą której możemy się dostać w prosty sposób z jednego na drugi koniec miasta. W mniejszych miejscowościach bardzo często potrzebujemy samochodu i nie wyobrażamy sobie bez niego życia.

Atrakcyjne ceny

W wielu miastach bilety miesięczne dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach i organizowane są różnego rodzaju promocje. Szczególnie młode osoby mogą z nich najczęściej korzystać w pełni i mowa tu o studentach. Zniżki studenckie wynoszą bardzo często 50% co oznacza, że uczące się osoby płacą tylko połowę ceny. Poza studentami na zniżki w komunikacji miejskiej mogą liczyć również osoby starsze, które posiadają już emeryturę i są rencistami.

Zatłoczone autobusy

Zatłoczone tramwaje i autobusy są niestety największą zmorą w komunikacji miejskiej i tego obawiają się najbardziej osoby, które nią podróżują. Szczególnie w lecie, kiedy na zewnątrz mamy do czynienia z ogromnymi upałami w tego typu pojazdach może być bardzo gorąco i wszystko potęgowane jest brakiem klimatyzacji. Na szczęście duże i bogate miasta bardzo często starają się wymieniać stare i zużyte pojazdy na te nowe, w których klimatyzacja działa i klienci komunikacji miejskiej mogą podróżować komfortowo.

Kontrola biletów

Praca kontrolera biletów nie zawsze należy do przyjemnego zajęcia i tego typu osoby muszą się zmagać bardzo często z niegrzecznymi pasażerami i osobami, które są po prostu nietrzeźwe. Osoby nieposiadające biletu i proszone o opuszczenie pojazdu są bardzo często agresywne i praktycznie każdy kontroler biletów miał do czynienia z minimum jedną przepychanką i wzywaniem na miejsce odpowiednich służb.

Dojazd do pracy

Komunikacja miejska kojarzy się również bardzo często z dojazdem do pracy i korkami, które potrafią doprowadzić do szału. Na szczęście w wielu miastach pojazdy miejskie są uprzywilejowane i mogą poruszać się specjalnym bus pasem, dzięki któremu nie muszą stać przez długi czas w korku i mogą dotrzeć do celu nieco szybciej. Dojazd do pracy komunikacją jest dla wielu osób dużo bardziej wygodny, niż stanie w korkach i poruszanie się swoim samochodem. Szczególnie w godzinach porannych można się jeszcze trochę przespać i odpocząć przed pracą.

Różne pojazdy

W zależności od miasta możemy spotkać różnego rodzaju pojazdy. W większości miast są to autobusy, ale w niektórych miastach jak Kraków możemy poruszać się w dalszym ciągu tramwajami, które dodają magii i sprawiają, że czujemy się jak kilkadziesiąt lat wstecz. Komunikacja miejska i poruszanie się nią jest więc dla wielu osób dobrą alternatywą i świetnym rozwiązaniem na oszczędność pieniędzy i brak konieczności wyjeżdżania z garażu własnym samochodem każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here