EUROPEJSKITYDZIEŃZRÓWNOWAŻONEGOTRANSPORTU
EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO
16-22 WRZEŚNIA 2017

Miasta

Niech Twoje miasto dołączy do Europejskiej inicjatywy Zrównoważonego Transportu!

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się każdego roku w dniach 16 - 22 września. Jego kulminacyjny punkt stanowi, organizowany 22 września, Dzień bez Samochodu.

Tematem przewodnim kampanii w roku 2017 jest hasło „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

Chcesz, aby Twoje miasto przyłączyło się do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu? Jesteś przedstawicielem władz lub osobą odpowiedzialną za promocję miasta? Planujesz zorganizować Dzień bez samochodu?

Przyłącz się do akcji i pozostałych krajów w Europie!

Na stronie mobilityweek.eu miasta i gminy mogą dokonać rejestracji oraz skorzystać z materiałów promocyjnych, przygotowanych przez europejski sekretariat kampanii. Dokonując rejestracji można zadeklarować organizację jednego, dwóch albo trzech typów działań:

1. Działanie trwałe — dla miejscowości, które w ramach ETZT planują zainaugurować działanie, mające długotrwały efekt, np. obniżenie cen biletów w publicznych środkach transportu, otwarcie nowej linii tramwajowej, otwarcie nowej ścieżki rowerowej, wyznaczenie nowej strefy dla pieszych, uruchomienie miejskiego systemu rowerów publicznych, ustawienie stojaków rowerowych,

2. Tydzień działań — dla miejscowości, które planują zorganizować różnego rodzaju wydarzenia promujące zrównoważony transport w trakcie całego tygodnia ETZT w Polsce 16-22 września, np. festyny, pikniki rowerowe, happeningi, dyskusje, czasowe zamknięcie ulic dla ruchu kołowego,

3. Dzień bez Samochodu — dla miejscowości, które planują zorganizować 22 września Dzień bez Samochodu, np. jednodniowe zamknięcie ulic dla ruchu kołowego, dzień darmowej komunikacji miejskiej.

Miasta i gminy, które zorganizują wszystkie trzy typy działań będą mogły ubiegać się o Nagrody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, o której decyduje niezależny zespół ekspertów. EMW Award przyznawana jest tym uczestnikom, którzy w najbardziej efektywny sposób zwrócili uwagę społeczeństwa na zagadnienie zrównoważonego transportu i pokazali ją w praktyce!

Doceniane są kreatywne formy aktywizacji, edukacyjne wydarzenia połączone z częścią rozrywkową oraz dotarcie do jak największej grupy odbiorców. SUMP Award przyznawana jest za najbardziej znaczące zmiany, które wpływają na sposób komunikacji różnych grup odbiorców. Doceniane są inicjatywy zarówno w obszarze biznesu, jak i sektora publicznego, prywatnego.

Zarejestruj swoje miasto już dziś i przyłącz się do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu!

ZAREJESTRUJ TUTAJ

Więcej informacji o zasadach znajdziesz w materiałach promocyjnych i w podręczniku

POBIERZ PODRĘCZNIK ORGANIZATORA

POBIERZ MATERIAŁY DOTYCZĄCE EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

Zapraszamy do obejrzenia relacji z webinarium:

 


Firmy NGO Szkoły

W Twojej firmie, Organizacji Pozarządowej lub szkole promowany jest zrównoważony transport?
Czy dla osób, które wyznają jego ideę zapewniane są specjalne udogodnienia?
A może prowadzisz specjalny program wspierający lub umożliwiający korzystanie ze środków transportu innych niż samochód?
Aktywujesz młodzież lub najbliższe otoczenie?

Przyłącz się do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu!

Biorąc udział w akcji, masz okazję pokazać, jak wdrożyć różne innowacyjne i praktyczne rozwiązania. A prowadząc odpowiedzialną działalność promujesz jednocześnie wartości związane z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Dodatkowo będziesz mógł wykorzystać materiały promocyjne europejskiej inicjatywy, która jest rozpoznawana na całym świecie!

Zarejestruj swoją firmę, Organizację Pozarządową lub szkołę już dziś!ZAREJESTRUJ TUTAJ

POBIERZ PODRĘCZNIK ORGANIZATORA

Indywidualnie

Korzystasz aktywnie z komunikacji publicznej, angażujesz znajomych i współpracowników do zostawiania samochodu w domu, a może przygotowujesz specjalne oferty dla osób, które mają na względzie – słowem, starasz się promować ideę zrównoważonego transportu? Niezależnie od tego, kim jesteś i gdzie mieszkasz, Ty też możesz przyłączyć się do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu!

W specjalnym formularzu online opisz, jakiego rodzaju działania prowadzisz dla promocji zrównoważonego transportu. Mogą to być konkursy dla pracowników, klientów, znajomych czy nawet specjalne wydarzenia organizowane w szkołach, firmach lub grupach społecznych.

Rejestrując się jako uczestnik Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, możesz włączyć się do europejskiej inicjatywy, korzystać z jej materiałów promocyjnych i używać znaku akcji.

Nie czekaj i już dziś zacznij korzystać z transportu w zrównoważony sposób!


ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ

POBIERZ PODRĘCZNIK ORGANIZATORA