EUROPEJSKITYDZIEŃZRÓWNOWAŻONEGOTRANSPORTU
EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO
16-22 WRZEŚNIA 2017

W ten weekend samochód zostaw w garażu - wybierz ekologiczny pociąg i rower!

W nadchodzący weekend z okazji „Dnia bez samochodu” postaw na ekologiczne środki transportu: pociąg i rower. Planując piątkowy, sobotni czy niedzielny wypad za miasto pamiętaj o wyjątkowej promocji. Wybierając się w podróż składem PKP Intercity możesz zabrać ze sobą swój jednoślad bez konieczności nabywania biletu na jego przewóz.


Corocznie obchodzony 22 września „Dzień bez samochodu” to zwieńczenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem wydarzenia jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla ich zdrowia przyzwyczajeń oraz działanie na rzecz powstrzymania niekorzystnych zmian klimatycznych. Dlatego w tym czasie propagowane jest korzystanie z różnych form komunikacji publicznej. Pociągi są jednymi z najbardziej ekologicznych środków transportu. Nowoczesne elektryczne zespoły trakcyjne PKP Intercity, a także nowe i zmodernizowane wagony czy lokomotywy są projektowane z myślą o ochronie środowiska naturalnego.


Bezpłatny przewóz roweru

Wybierając się w podróż w nadchodzący weekend, można pociągiem bezpłatnie przewieźć rower. Aby to zrobić, należy w kasie biletowej zgłosić chęć skorzystania z promocji, która obowiązuje od piątku do niedzieli*. Przed planowaniem podróży warto sprawdzić czy wybrany pociąg jest dostosowany do przewozu jednośladów. Informacje o zestawieniu składów można znaleźć na stronie www.intercity.pl.

Zaplanuj rowerową wycieczkę

Z roku na rok jazda rowerem staje się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. W całym kraju powstają nowe ścieżki i szlaki rowerowe, do wielu z nich dotrzemy szybko i komfortowo pociągami PKP Intercity. Dzięki temu wycieczki rowerowe nie muszą ograniczać się tylko do miejsc zamieszkania. Na przykład piękno Polski Wschodniej można podziwiać w czasie wycieczek rowerowych na trasie Green Velo. Szlak wiedzie przez pięć regionów: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Do stolic wszystkich tych województw można dotrzeć pociągami PKP Intercity.

Proponowane kierunki:

- szlaki rowerowe w Górach Świętokrzyskich
dojazd z Krakowa do Kielc składem IC Żeromski (wyjazd o 7:24, przyjazd 9:04)
-  szlaki rowerowe w Puszczy Białowieskiej i Knyszyńskiej
dojazd z Warszawy do Białegostoku składem IC Słonimski (wyjazd o 10:10, przyjazd 12:27)

Więcej informacji o promocji pod linkiem: www.intercity.pl/pl/swiatowy-dzien-bez-samochodu.