EUROPEJSKITYDZIEŃZRÓWNOWAŻONEGOTRANSPORTU
EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO
16-22 WRZEŚNIA 2017

Autonomiczna przyszłość transportu drogowego – międzynarodowa konferencja Instytutu Transportu Samochodowego 19 września br.

Międzynarodowa konferencja Instytutu Transportu Samochodowego to pierwsze w Polsce, wyjątkowe i jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń związanych z pojazdami autonomicznymi. Spotkają się przedstawiciele zarówno branży motoryzacyjnej, jak i świata biznesu oraz naukowcy, by dyskutować o przyszłości transportu czyli jego autonomizacji. ​Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość sprawdzenia innowacyjnej oraz już teraz dostępnej technologii, także w ruchu rzeczywistym na specjalnie wyznaczonym odcinku testowym wyznaczonym na terenie Warszawy. Dodatkowo zostały przewidziane pokazy statyczne pojazdów oraz usług wiodących firm oferujących pojazdy autonomiczne i rozwiązania techniczne dla potrzeb autonomizacji transportu.​Ponadto na specjalnie dedykowanej sesji plakatowej, młodzi naukowcy zaprezentują efekty swoich prac badawczo-rozwojowych w zakresie dynamicznie rozwijających się technologii stosowanych w transporcie drogowym.

​Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, a więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na www.avpoland.com.