EUROPEJSKITYDZIEŃZRÓWNOWAŻONEGOTRANSPORTU
EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO
16-22 WRZEŚNIA 2017

Wystartował XV Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu!

2247 miasta z 50 krajów zarejestrowały się na oficjalnej europejskiej stronie http://mobilityweek.eu/ jako uczestnicy tegorocznej edycji ETZT. Polska może pochwalić się 25 miastami, które zgłosiły swoje aktywności z tej okazji! Inicjatywa cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością – w zeszłym roku zgłosiło się 10 miast. Trzymamy kciuki za powodzenie wszelkich działań promujących zrównoważony i inteligentny transport w naszym kraju!

ETZT: 16 – 22 września - Inteligentny transport. Silna gospodarka.

W całej Polscy w przeciągu najbliższego tygodnia odbędzie się wiele spotkań, pikników, inicjatyw promujących ekologiczny, zrównoważony transport, który nie tylko wspiera  środowisko, ale też przynosi szereg konkretnych korzyści finansowych i gospodarczych.  Tydzień oficjalnie zakończy się 22 września Dniem Bez Samochodu. My jednak zachęcamy do pozostawiania auta jak najczęściej, nie tylko podczas tego jednego tygodnia w roku.

Tegoroczny ETZT odbywa się pod hasłem "Inteligentny transport. Silna gospodarka"

Im bardziej będziemy mobilni, tym mniej czasu będziemy tracić na różnego rodzaju sytuacje, które są nieefektywne i wzrost PKB będzie bardziej dynamiczny. Im bardziej będziemy wspierać innowacje w różnych obszarach, to na zasadzie zjawiska synergii stworzy się sieć, która spowoduje, że z coraz większą siłą będziemy iść naprzód, wykorzystując ten potencjał, który mamy w Polsce największy. To potencjał ludzki, potencjał ludzkiej wyobraźni, ludzkich pomysłów i innowacji, które należy stosować w obszarze zrównoważonego transportu – przekonuje Sławomir Mazurek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowisk, które wraz z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa patronuje tegorocznej edycji ETZT. 

Minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk dodaje: Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem, w miarę płynnie poruszać się, zwłaszcza w centrach dużych miast, ale także na obszarach małych miasteczek, chcemy komfortowo funkcjonować.