EUROPEJSKITYDZIEŃZRÓWNOWAŻONEGOTRANSPORTU
EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO
16-22 WRZEŚNIA 2017

GDAŃSK - Tydzień mobilności, tydzień atrakcji

Popularny ETZT to inicjatywa Komisji Europejskiej zachęcająca mieszkańców do rezygnowania z samochodu i wybrania ekologicznych sposobów poruszania się po mieście.

17 września osoby, które przyjadą rowerem do ZOO w Oliwie, kupią bilety wstępu za ułamek regularnej ceny (10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy). O godzinie 13:00 przy ZOO odbędzie się także pokaz dla dzieci, podczas którego dowiedzą się jak obcować ze zwierzętami.

W niedzielę 18 września, od południa do godziny 17:00, odbędzie się Piknik Mobilności na ulicy Stągiewnej, a. podczas niego m.in. pokazy akrobatyki rowerowej, akademia bezpiecznej jazdy czy nauka serwisowania roweru.

Podczas Pikniku, o godzinie 12:30 przewodnik Aleksander Masłowski oprowadzi odwiedzających po ul. Stągiewnej i jej otoczeniu, opowiadając o funkcjach, jakie ulica pełniła w przeszłości.

Dzieci zbudują na makiecie bezpieczne miasto oraz wypróbują rowerki biegowe w strefie MP2K. Na dorosłych i dzieci czekają też rowery nietypowe oraz rowery stacjonarne z blenderami do przygotowywania owocowych koktajli. Edukatorzy Eduparku opowiedzą o  szkodliwości CO2, a Zarząd Transportu Miejskiego, Komenda Miejska Policji i Straż Miejska w Gdańsku poprowadzą tematyczne konkursy. Z przedstawicielami Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej porozmawiać będzie można o planowanej przebudowie Podwala Przedmiejskiego.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności w Gdańsku zakończy Międzynarodowy Dzień bez Samochodu 22 września.

Więcej informacji na: www.rowerowygdansk.pl.

Program Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności

16.09 (godz. 06:30 – 08:30) – Poranek Niespodzianek
17.09 (godz.: 9:00 – 19:00) – Rowerem do ZOO (osoby, które przyjadą do ZOO na rowerach nabędą bilety w promocyjnej cenie: 10 zł – normalny, 5 zł - ulgowy)
18.09 (godz. 12:00 – 17:00) – Piknik Mobilności, ul. Stągiewna
22.09Międzynarodowy Dzień bez Samochodu (darmowe bilety komunikacji miejskiej po okazaniu dowodu rejestracyjnego samochodu)